T.C. KİLİS İCRA DAİRESİ 2021/85 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KİLİS İCRA DAİRESİ 2021/85 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kilis İl, Merkez İlçe, MISIRCIK Mahalle/Köy, Buyanlı-Kelekün Mevkii, 0 Ada, 646 Parsel,Taşınmazın İmar durumu; Belediye sınırları içerisinde, imar planı dışında, arsa niteliği kazanmamış yerlerden olduğu ve belediye hizmetlerinden yaralanmadığı bilinmektedir. Taşınmaz Tarım arazisidir. Toprak Yapısı; killi-tınlı tekstürde, 2. sınıf tarım arazisidir. Organik madde oranı normal, potasça iyi, fosforca fakir topraklardandır. Bu nitelikler arazinin değerine olumlu etki yapmaktadır. Ulaşım durumu;iyi asfalt yoldan sağlanan taşınmaz, Mısırcık-Yeniyapan Köyleri arasında ulaşımı sağlayan asfalt yola bitişik, Kilis İl merkezine 20 km, Mısırcık Köy merkezine 2 km mesafededir. Ulaşım durumu taşınmazın değerini olumlu etkilemektedir.Tarımsal durumu; taşınmaz halihazırda tarla olarak kullanıldığı üzerinde buğday ekili olduğu görülmüş olup, toprak yapısı incelendiğinde tarla tarımı için elverişli olduğu bilinmektedir. Eğimi % 1-2 civarında, killi-tınlı toprak yapısına sahip, hafif taşlı yapıda, makineli tarıma elverişli kültürel bakımlarının ve toprak işlemesinin yapıldığı bilinmektedir.
Adresi : Kilis İli Merkez İlçe Mısırcık Köyü Buyanlı-Kelekün Mevkii 646 Parsel Merkez / KİLİS
Yüzölçümü : 5.750,00 m2
Arsa Payı : 1//1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 92.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1- 1617 sayılı kanun gereğince takyitlidir.
2- 3083 sayılı yasanın 13. Maddesine gereğince kısıtlıdır.
3- 3083 sayılı yasanın uygulama yönetmeliğinin 24. maddesine göre toplulaştırma alanına alınmıştır.
1. Satış Günü : 06/07/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/08/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Kilis Adliyesi-Müzayede Salonu Merkez Kilis
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/85 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/05/2021
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.