T.C. KİLİS İCRA DAİRESİ 2019/1844 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KİLİS İCRA DAİRESİ 2019/1844 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kilis İl, Merkez İlçe, 1533 Ada, 27 Parsel, MEHMET RIFAT KAZANCIOĞLU Mahalle/Köy, – Mevkii, Zemin Kat: 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz kat irtifaklı 6 katlı betonarme yapının zemin katının güney-doğu cephesinde bulunmaktadır.3 oda 1 salon antre mutfak banyo wc-lavabo ve balkonlardan oluşmaktadır.Mesken iç bölüm duvarları sıvalı boyalı kapıları ahşap ıslak hacimleri seramik odaları laminant parke, pencereler pvcdir.taşınmaz, imar planı içinde olup,yapı nizamı ayrık nizam 5 kat olduğu bilinmektedir. Org. Saffet Necioğlu bulvarına yaklaşık 100 m, Kilis Adliyesine yaklaşık 620 m, 15 Temmuz Şehitleriorta okuluna yaklaşık 100 m mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge konut fonksiyonugelişmekte olan bir bölge olup eğitim kurumu , yeşil alan ve sosyal donatılara yakın konumdadır. Bölgede ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 2,1 km mesafede bulunmakta olup belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mah. 1533 Ada 27 Parsel Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Kilis Merkez / KİLİS
Yüzölçümü : 662,45 m2
Arsa Payı : 12/150
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 230.797,82 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :1-AT 2. Derece Askeri Yasak Bölge İçerisinde Kalmaktadır.
2 -Aile Konutudur.
1. Satış Günü : 06/07/2021 günü 11:30 – 11:35 arası
2. Satış Günü : 03/08/2021 günü 11:30 – 11:35 arası
Satış Yeri : Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1844 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/05/2021
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.