BELEDİYEDEN ESNAFA 40 TON CAY İLE FATURA DESTEĞİ

BELEDİYEDEN ESNAFA 40 TON CAY İLE FATURA DESTEĞİ

Bazı vatandaşlar böyle haberlerimizi yanlış anlıyabiliyor. Bizler bu haberleri belediyemiz yetkilileri göremeyebilir… görsün ve örnek alsın diye yayınlıyoruz. Sosyal belediyecilik yardıma muhtaç vatandaşlara ve esnaflara yardım etmektir.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Haziran ayı meclis toplantısına katıldı. Meclis üyeleriyle gündem maddelerini görüşüp, fikir alışverişinde bulunan Başkan Yüce, şehirde yürütülen projelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. SGK Köprülü Kavşağı, yeni otoban girişi, İmam Hatip Okulu, meydan ile cadde yenileme çalışmalarıyla ilgili hakkında bilgiler veren Yüce, esnafa yeni destek paketi açıkladı.
“40 ton çay ile fatura desteği vereceğiz”
Sakarya’da kıraathane, kahvehane, çay ocakları, oto galerici ve emlakçılar için yeni destek paketi açıklayan Başkan Yüce, “Sözlerime son vermeden evvel iki müjdem var. Salgın döneminde Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak işleri durma noktasına gelen esnafımız için 15 milyon lira değerinde bir Esnaf Destek Paketi açıklamıştık Şimdi Haziran itibariyle başladığımız bu normalleşme sürecinde de işyerlerini açan esnafımıza destek olmaya devam ediyoruz. Devletin sağladığı destek ve hibelerin yanında faaliyetlerine başlayan kıraathaneler, kahvehaneler ve çay ocakları için yaklaşık 40 tonluk çay desteği veriyoruz. 2 bin 42 esnafımıza birer çuval çay desteğinde bulunacağız. Yine 356 oto galericimize ve 726 emlakçımıza 500 lira değerinde su faturası desteği vereceğiz. Konun detaylarını inşallah önümüz deki günlerde sizlerle paylaşacağız.” diye konuştu. Haber: Mehmet Reyhanlı (Bu Haber Belediyenin sitesinden alınmıştır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.