YOLSUZLUĞUN İZLERİNİ SİLMEK İÇİN MİLLİ EĞİTİME DEVREDİLİYOR!

YOLSUZLUĞUN İZLERİNİ SİLMEK İÇİN MİLLİ EĞİTİME DEVREDİLİYOR!

YOLSUZLUĞUN İZLERİNİ SİLMEK İÇİN MİLLİ EĞİTİME DEVREDİLİYOR!

DEVİR KİMİN İŞİNE YARIYOR…

OTEL OLARAK HİZMET VERMESİNİ KİM ENGELLİYOR…

Kilis il özel idaresine ait olan Arca otel 2016 yılında kiralama ihalesi yapılarak Mustafa Asıroğluna veriliyor. Mustafa aşıroğlu özel idare genel sekreteri Mustafa Bolat ve özel idare meclis üyelerinin katıldığı toplantıda otel binasında yapılacak tadilat hakkında bilgi veriyor.
Toplantı sonunda Mustafa Bolat proje hakkında düşüncelerini anlatarak memnuniyetini belirtiyor.
Sonuç mu?
Binanın tadilat adı altında soyulduğu. Binada bulunan milyonlarca liralık demirbaşlar, kapılar, pencereler, klimalar, musluklar dahil ne kadar para edecek mal ve malzeme var ise çalınarak satıldığı.
Devlet milyonlarca lira zarara uğratıldığı. Müteahhit haksız zenginleştirildigi. Bina 6 yıldan bu yana enkaz olarak durduğu için devlet milyonlarca lira kira gelirinden mahrum kaldığı iddia ediliyor.

PEKİ SORUYORUZ
Otelin çalışmasından kim ve kimler kazançlı çıktı?
Otelin kiralama ihalesi yapılırken tadilat IŞİD’e ihale edilmiş miydi?
Tadilat işleri 4734 sayılı kamu ihale kanununa göre mi yapıldı? Yoksa kanun yok mu sayıldı?
Tadilat esnasındaki çıkan demirbaşlar 2886 sayılı kanuna göre mi satıldı? Yoksa yağma mı yapıldı?
İddialar doğru mu?

YOLSUZLUĞUN İZLERİNİ SİLMEK İÇİN MİLLİ EĞİTİME DEVREDİLİYOR!

Kilis il Genel Meclisi başkanı Şıhmehmet Yalçın Kasım ayı toplantısından sonra yaptığı açıklamada Mülkiyeti Kilis il Özel İdaresine ait olan otelin Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edileceğini belirtti.
Milli Eğitim Müdürlüğünün inisiyatifinde artık İl Müdürlüğü ve ve Öğretmen evi ek binası olarak kullanılabileceğini belirten Şıhmehmet Yalçın yaptığı açıklamada şunları söyledi.
“Mülkiyeti Kilis il Özel idaresine ait olan bu oteli Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğünün emrine tahsis ediyoruz. Artık burasını ya Milli Eğitim Müdürlüğü veya Öğretmen evi ek binası olarak kullanırlar. Tabi Komisyonumuza bir gün süre ile sevk ettik. Ondan sonra muhtemelen Kilis il Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalayacağız. Bu Oteli Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis ettikten sonra böyle ucube bir yapı olarak değil Kilis’e hizmet sağlayan bir yapı olarak göreceğiz” dedi.
Haber: Mehmet Reyhanlı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.