VALİ SÜLEYMAN TAPSIZ’IN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI  Hoşgeldiniz
Bugün : 24 Nisan 2014, Perşembe
ANA SAYFA İLETİŞİM İLANLAR
ARŞİV ARAMA

GAZETE MANŞETLERİ
VALİ SÜLEYMAN TAPSIZ’IN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI
VALİ SÜLEYMAN TAPSIZ’IN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, 49’nucu Kütüphaneler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vali Süleyman Tapsız, eğitilmiş insan gücünün yetiştirildiği eğitim kurumlarında, en temel araç kitaplar olduğunu söyledi.
Vali Tapsız, kitap sevgisi, okuma aşkının büyük önem taşıdığını belirterek, “Gelecek kuşaklara bu sevgiyi anlatabilmek için bizlere de büyük görevler düşüyor. Özellikle çocuklarımızın, kütüphanelerden bizi biz yapan değerleri öğrenmeleri çok önemli. Halkımız ve çocuklarımız için en güzel tutkunun okuma alışkanlığı, en iyi dost ve arkadaşın da kitapların olmasını istiyoruz. Bize her an kollarını açan bir dostlar topluluğundan habersiz yaşarız. İçlerinde hükümdarlar da vardır, devlet adamları da. Günlerce şikayet etmeden iltifatlarımızı beklerler. Seçme hürriyetimizin sınırsız, ölümsüz olduğu tek dünya, kitaplar dünyası” dedi.
Kütüphanelerin, çağların ve ülkelerin ölümsüzleri ile dolup taşıdığını vurgulayan Tapsız, “Her dilden lügatler bulunmalı kütüphanenizde. Okuduğunuz metinde hiçbir karanlık kelime kalmamalı. Kendini yığın haline getiren bir millet payidar olamaz. Tek kaygısı para olan bir yığın yaşayamaz. Düşünmez ki kitabın tek değeri okunmasındadır. Bir değil birçok defalar okunmasında, çizilmesinde, tanınmasında. Felaketimizin kaynağı kültür yokluğu. Hayatı anlamadan geçip gidiyoruz. Okuma, içimizdeki meçhul alemin kapılarını açan bir anahtar. Harami mağaralarının kapılarını değil, hükümdar hazinelerinin kapılarını açan kitaptır. Meçhule açılan bir kapıdır kitap. Okuduğunu tahlil etmeyen, daha önce okuduklarıyla karşılaştırmayan, her an kendi kafasını kullanmayan zekâsını mahveder.”
Kitap dostları için en büyük engelin, belki de ‘birinci düşman’ evlerin başköşesini işgal eden televizyon olduğunu belirten Tapsız sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kitaplar TV’yi yenince, Türkiye de düzlüğe çıkacaktır. Pek çok ülkede, televizyon ‘zararlı alışkanlıklar’ listesinde ilk sıraya konulup, bundan kurtulmanın yolları araştırılıyor. ‘Televizyonsuz gün, televizyonsuz hafta, televizyonsuz yıl’ Sadece başkalarını hayranlıkla izleyen bir toplum olmak yerine, yaratıcı insanlara sahip olmalıyız. Bunun temeli ise, eğitimdir, okumaktır. Öğrenmenin en olağanüstü yolu okumaktır ve okumadan çok büyük başarılar üreteceklerini sananlar, yalancık hayaller kuruyorlar. Bilgi çağının kitapları sayesinde, bir ömrün tecrübesini bir gecede kazanabilme fırsatına sahibiz. Yani okumak suyun başı, kaynağıdır. Önünü kestiğinizde her yer kurur, açtığınızda ise her taraf çiçeklenir, şenlenir.”

Yorumlar :
Henuz haberin yorumu bulunmamaktadir. ilk siz olun!
Geri Gitmek için tıklayınız. Ürünler hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak için tıklayınız.
VALİ SÜLEYMAN TAPSIZ’IN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI Facebookta Paylaş VALİ SÜLEYMAN TAPSIZ’IN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI Google da Paylaş VALİ SÜLEYMAN TAPSIZ’IN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI Twitter de Paylaş VALİ SÜLEYMAN TAPSIZ’IN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJIYahoo myWeb te Paylaş

Copyright © 2014 Kilisins sesi gazetesi
Powered by MSK