SİVAS’TA BEŞİR DERNEĞİNDEN SURİYE’YE 24 TON UN YARDIMI

SİVAS’TA BEŞİR DERNEĞİNDEN SURİYE’YE 24 TON UN YARDIMI

Beşir Derneği Sivas Temsilci-liğince 1 tıra yüklenen 24 ton un, Suriye’deki ihtiyaç sahipleri için ekmek yapıl mak üzere derneğin Kilis’teki fırınına gönderildi.
Tarihi jandarma binası önünde düzenle nen törende konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivaslıların gönül zenginliğiyle toplanan unları Kilis’e gönderecek olma nın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Beşir Derneğini tebrik eden Ayhan, “Beş ir Derneği’nin sadece Türkiye sınırların da değil, gönül coğrafyasında eli ve aya ğı var, izi var. İnsanlığın yarasına mer hum olmak için gayret gösteriyorlar.” dedi.
İhtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırma nın anlamlı olduğunu belirten Ayhan, “Hayra vesilen olan da hayır yapan ka dar bundan istifade eder. Bu bizim özü müzdür. Sivas’ın en önemli özelliği er demli bir şehirdir. Erdemli şehir, paylaş mayı bilen, yardımlaşma ve dayanışma duygusu yüksek olan şehir demektir. Fedakarlıktır, gayrettir ve azimdir ve kendi görevlerinin yanında bu tür faali yetlerle de hayra vesile olmaktır. Toplumsal yapı diriyse, güçlüyse devletimiz de güçlüdür.” diye konuştu.
Beşir Derneği Sivas Temsilcisi Süha Yılmaz ise hayırseverlerin desteğiyle toplanan 24 ton unun Suriye’deki ihtiyaç sahipleri için ekmek yapılmak üzere derneklerinin Kilis’teki fırınına gönderileceğini ifade etti.
Yılmaz, Kilis, Azez ve Cerablus’ta faaliyet gösteren paylaşım noktaları fırın ve aşevleri ile Afrin ve İdlib’deki ihtiyaç sahiplerinin sıcak yemek ve ekmek ihtiyaçlarının karşılandığını dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.