KİLİS`TE 2. DOZ GÖNÜLLÜ AŞILAMA ÇALIŞMALARI

KİLİS`TE 2. DOZ GÖNÜLLÜ AŞILAMA ÇALIŞMALARI

Kilis’te, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 2. doz aşıda mavi kategoriye ulaşmak için sağlık ekiplerinin gönüllülük esaslı aşılama çalışmaları 24 farklı noktada devam ediyor.
Cumhuriyet Meydanı’nda aşı çadırını ziyaret eden İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Murat Şekeroğlu, gazetecilere, Kilis’te yoğun bir aşılama çalışmasının devam ettiğini söyledi.
Şekeroğlu, kentte 2. doz aşıda yüzde 75’in üzerine çıkmayı hedeflediklerini belirterek, “Bakanlığımızın yeni açıklanan aşı sayılarına göre Kilis 2. doz aşıda yüzde 60 civarlarında. Bu oranı yüzde 75 ve üzerine çıkarmak istiyoruz. Onun için de yoğun çalışma sürdürüyoruz.” dedi.
Kovid-19 servislerinde yatan çoğu hastanın aşısını yaptırmadığına dikkati çeken Şekeroğlu, “Hastanemizde yatanların yüzde 90’ı aşısızlardan oluşuyor. Geriye kalan yüzde 10 ise aşılarını tamamlamayanlardan oluşuyor. Aşılarını tamamlayanların şu anda hastane yatışları söz konusu değil.” ifadelerini kullandı.
İkinci doz aşı uygulanan Hüseyin Gazel, öğrenci servisi taşımacılığını yaptığını, hem kendi hem de toplum sağlığı için aşısını olduğunu belirtti. Aşının herhangi bir yan etkisini görmediğine dikkati çeken Gazel, vatandaşların aşılarını yaptırmasını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.